Skitouring

Pohoria Veľká Fatra a Malá Fatra poskytujú vhodné podmienky na skitouring, v obmedzenej miere aj skialpinizmus. V tejto sekcii nájdete nepravidelné správy o snehových podmienkach a zjazdnosti obľúbených skitouringových trás. Upozorňujeme, že prezentované informácie sú platné ku dňu ich zverejnenia. Majte na pamäti, že v národnom parku reguluje pohyb návštevníkov návštevný poriadok a nemôžete sa na lyžiach pohybovať kadekoľvek a kedykoľvek (hlavne kvôli ochrane zvierat).


Martinské hole

Trasa: Stráne (mostík pod sedačkou) – žltá značka po starej ceste – stará chata – M.Hole

18.1.2020 – Cesta od mostíka po delo sa vplyvom oteplenia počas dňa a mrazov počas noci zmenila na ľadový tobogán s množstvom odtopených miest a kameňov.
Pre pešiakov nutnosť mačiek. Podmienky na šľapanie a lyžovanie nad delom celkom dobré, pod delom veľmi opatrne kvôli ľadu a kameňom, na viacerých miestach prenášanie.

14.01.2020 – Šľapať na pásoch sa dá už od mostíka, skratky po delo sú zľadovatelé a trčí tam veľa kameňov. Po delo je lepšie ísť po ceste. Od dela je situácia na skratkách výrazne lepšia. Asfaltku je lepšie obísť cez Kalužnú, je tam natiahnutá pekná stopa, ktorá začína presne v mieste napojenia starej cesty na novú.
Zlyžovať sa opatrne dá až k mostíku. Asfaltová časť cesty je z väčšej časti odtopená, ale kto je odvážny, môže to skúsiť krajom.

Nad mostíkom
Stopa na Kalužnú
Asfaltka

01.01.2020 – nevhodné podmienky


Chata pod Chlebom

N/A


Lysec

Trasa: Jasenská dolina (chata Lysec) – zjazdovky v stredisku Lehota – žltá značka cez lúku na vrchol Lysca (TZT 31.)

29.12.2019 – Zjazdovky v stredisku Lehota nezjazdné. Nad nimi tak isto len pár centimetrov snehu. Nevhodné podmienky na lyže.


Vendovka

Trasa: Sučianska dolina – modrá značka – chata Vendovka.

N/A


Nolčovská Magura

Trasa: Nad Nolčovom – žltá značka po strmej zvážnici – Magura (TZT 2733, vzdialenosť 3 km, prevýšenie 600 m)

N/A